מקורו של השם "קנדה" הוא המילה הילידית "קנטה" (Kanata), שמשמעותה היא "עיירה" או "התיישבות". המילה "קנטה" מגיעה משפות השבטים הילידיים האירוקוי-הורון (Iroquois-Huron). מגלה הארצות הצרפתי ז'אק קרטייה שהגיע לקנדה במאה ה-16, שמע את המילה מילידי המקום והשתמש בה לתיאור האזור שגילה – קוובק ומפרץ סיינט לורנס. עם השנים השימוש במילה התפשט והיא הפכה בסופו של דבר לשם הרשמי של המדינה ב-1867.

בקנדה אוכלים יותר מק אנד צ'יז מבכל מדינה אחרת בעולם. 94 מיליון קופסאות של המותג הפופולרי בתחום, Kraft Dinner, נצרכות במדינה מדי שנה. הייתם מצפים שהאמריקאים יחזיקו בתואר, אבל למרות שאוכלוסיית ארה"ב גדולה מזאת של קנדה פי עשרה, קנדים עדיין צורכים 55% יותק מק אנד צ'יז מארה"ב. 63 אחוזים מהקנדים נוהגים להחזיק קופסאות מק אנד צ'יז במזווה באופן קבוע.

שטרות כסף קנדיים עשויים מפלסטיק ולא מנייר. עד לפני כמה שנים השטרות הקנדיים היו עשויים מנייר על בסיס כותנה, כמו ברוב מדינות העולם. אך ב-2011 הפסיקו את ייצור שטרות הנייר והכניסו לסירקולציה שטרות עשויים פולימר סינתטי.
לשטרות פלסטיק יש כמה יתרונות בולטים: קשה מאד לזייף אותם, הם חסכוניים (למרות שיקר יותר לייצר אותם, הם שורדים זמן ארוך יותר בהשוואה לשטרות נייר), הם עמידים למים, ניתן לקמט אותם בלי שיינזקו, והם סופגים פחות לכלוך וחיידקים משטרות נייר.
קנדה היא אחת מלמעלה מ-30 מדינות ברחבי העולם שעברו לשטרות פלסטיק בשנים האחרונות, ביניהן ניו זילנד, בריטניה, צ'ילה, אוסטרליה, רומניה, ניקרגואה וניגריה.

בקנדה יש יותר אגמים מכל מדינה אחרת בעולם, ושטחם הכולל גדול יותר משטחי כל האגמים בעולם יחד. ההשערה היא שבמדינה כולה יש 2 מיליון אגמים! מספר האגמים הגדולים, ששטחם עולה על 100 קמ"ר, הוא 561; ומספר האגמים בקנדה ששטחם עולה על 3 קמ"ר הוא 31,752. ויש עוד הרבה אגמים קטנים. קרוב ל-8 אחוזים משטחה של קנדה מכוסים באגמים

למעלה מ-20 אחוזים מאוכלוסיית קנדה נולדו מחוץ לקנדה. נכון לשנת 2016, 7.5 מיליון מתושבי קנדה, המהווים 21.9% מהאוכלוסייה, היו מהגרים. מאחר ששיעורי הגירה לקנדה ממשיכים להיות גבוהים גם היום, סביר להניח שאחוז המהגרים בשנת 2020 עדיין דומה, אם לא גבוה יותר.

הספורט החביב על הקנדים/ות, הוקי קרח, גם הומצא בקנדה.
המשחק המאורגן הראשון בזירת הוקי סגורה התקיים במונטריאול ב-3 במרץ, 1875. יחד עם זאת יש לסייג ולומר שמשחקים דומים להוקי, המערבים חבטות במקל בכדור המונח על הקרקע או על הקרח, היו קיימים באירופה ובצפון אמריקה מאות שנים לפני כן. המשחק שהומצא בקנדה הוא הגרסה המודרנית של הוקי קרח.

אליזבת' השניה היא גם מלכת קנדה. למרות שקנדה היא מדינה עצמאית כיום, היא התחילה כמושבה בריטית, ועד 1982 שינויים בחוקה הקנדית היו צריכים לעבור דרך הפרלמנט הבריטי. היום זה כבר לא כך, אבל המלכה משמשת כמלכת קנדה עד היום. הממשל בקנדה כיום הוא מונרכיה חוקתית: ראשת המדינה היא המלכה אליזבת', אך למדינה יש ראש ממשלה ופרלמנט שמושלים בה בפועל. תפקיד המלכה הוא סמלי בעיקר, אך נציג/ת המלכה בקנדה (Governor General) נושא/ת בתפקידים של כינוס ופיזור הפרלמנט ומתן האישור המלכותי להצעות חוק של הפרלמנט.

בקרוב…

בקרוב…